Поліуретанові вироби мають відмінні механічні характеристики, а саме: високу абразивну стійкість (в 3-5 разів вище, ніж має гума), еластичність (витримуютьрозтягнення до 1000%), міцність (в 20-25 разів перевищує міцність гуми),високий опір при розриві та багаторазовим деформаціям, прекрасну адгезію до металів (міцність зв’язку поліуретан-метал є значно вищим, ніж в аналогічних гумово-металічних сполученнях), вібростойкість та пружність при низьких температурах, високу стійкість до значних нерівномірних навантажень (до 105 МПа).

Там, де є великі знакозмінні механічні навантаження, великі діапазони робочої температури (робоча температура для більшості поліуретанів коливається від -60°C до +100°C), поліуретани наділені незаперечною перевагою перед аналогічними виробами на основі гум, пластиків і навіть металів. Наприклад, поліуретанові вали застосовують у виробництві холоднокатаної сталі, а литтєвий поліуретан використовують для виготовлення форм для штамповки метала.

Основні фізико-механічні показники поліуретанів, типових для нашої продукції:

purelast-table-ukr

В умовах постійного динамічного навантаження верхньою межею температури експлуатації слід вважати +120°С. Низькі температури практично не змінюють властивості поліуретанів. Зміни еластичності і твердості, що виникли при температурах не нижче – 18°С, носять обернений характер. Крихкість починає з’являтися при температурах нижче -60, -80°С. Таким чином, робочі температури поліуретанових виробів знаходяться в діапазоні від -60°С до +100°С і еластичність при цьому практично не змінюється. Допускається періодичне підвищення температури до 130, 140°С.

Поліуретани є дуже водостійкими. При підвищенні температури фізико-механічні показники уретанів практично не знижуються. З метою покращення фізико-механічних властивостей при виготовленні уретанів можуть бути також використані рецептурні добавки і наповнювачі.

Уретанові еластомери мають високі діелектричні властивості. Досліди показали, що при напрузі в 20000 В на шаблоні товщиною в 2 мм спостерігалася “корона” (пробою в шаблоні не було виявлено).

Еластомери мають відмінну стійкість до мастил і розчинників і чудово підходять для роботи з мастилами, нафтою та її похідними, не мають озонового старіння, наділені високою стійкістю до мікроорганізмів і цвілі.

Дослідна експлуатація показала, що уретанові еластомери мають різну хімічну стійкість щодо різноманітних хімічних реагентів. Вони дуже швидко руйнуються під впливом ацетону, азотної кислоти, з’єднань,що містять великий відсоток хлору (соляна кислота, рідкий хлор), формальдегіду, мурашної та фосфорної кислот, скипидару, толуолу.